Biuras be triukšmo

Pagrindinė užduotis buvo senos statybos rekonstruojamame pastate sukurti šiuolaikišką atviro ofiso principo biurą, su galimybe dalintis darbo vietomis (angl. no assigned desk), kuriame nėra hierarchijos ženklų (vadovai dirba kartu su darbuotojais), o darbuotojai skatinami dirbti atsakingai bei kūrybiškai (galimybė rinktis dienos darbo vietą pagal nuotaiką, darbo pobūdį ir užduotis).

Todėl dalis patalpų atskirtos gerai garsą izoliuojančiomis akustinėmis stiklo pertvaromis – konfidencialiam bendravimui ir ramiam darbui, o dalis palikta kaip atvira erdvė, zonuojama tik skirtingų aukščių ir formų baldais – komandiniam darbui. Siekta sukurti erdvės jausmą, todėl visur lubos nenuleistos, dalis komunikacijų – atviros, o baldai gana žemi ir minimalistiniai. Vengta nereikalingų detalių, o esančios – reikšmingos kolektyvui, pvz. pačių rišti šiaudiniai sodai, o grafiniai elementai stilizuoti pagal įmonės firminį stilių.

Tuo pačiu ypatingas dėmesys buvo skirtas komfortiškos aplinkos sprendimams: virš darbo zonų pakabintos akustinės lubos, slopinančios garsą patalpoje, kiliminė danga – su akustiniu pagrindu, didinančiu garso sugerties koeficientą, balduose esančios pertvarėlės ir aukštos atkaltės („silent box“) – ne tik funkciškai atskiria, bet irgi sugeria garsus, kaip ir akustinė sienų danga.

Įmonės darbo pobūdis ir tarpusavio bendravimo stilius atsispindi ir poreikyje turėti netradicinį posėdžių kabinetą, kuriame visi darbuotojai kartą per savaitę praleidžia visą darbo dieną kūrybiškai tobulindamiesi. Jame atsisakyta stalo, kaip barjero bendravimui, o kėdės pakeistos į sėdmaišius ir žemesnius krėslus, nes juose sėdint kūno padėtis leidžia labiau atsipalaiduoti ir būti atviresniems, nuoširdesniems. Kiti išskirtiniai įmonės darbo bruožai – biure vaikštoma be batų, dalis erdvių skirta poilsiui ir sportui (stalo tenisui) – irgi sąlygojo tam tikrus interjero sprendimus.

Metai:

2018

Projekto apimtis:

Biuras, 420 kv. m.

Projekto autoriai:

Akiko Tutltys, Miglė Šalnaitė

Fotografas:

Andrius Stepankevičius