Biuras kaip Meno galerija

Pagrindiniai užsakovų pageidavimai buvo – erdvės ir šviesos pojūtis su spalviniais stilistiniais akcentais kaip įmonės identiteto ir išskirtinumo atspindžiu. Aiškiai projektuotojams perteiktos įmonės marketingo idėjos inspiravo tam tikrus interjero sprendimus, atspindinčius įmonės istoriją ir vertybes.

Konteksto prasme, šiame biure ypatinga atsiverianti miesto panorama per didelius ofiso langus. Norėjosi to neužgožti kuriant vidaus erdves. Tai inspiravo ir pagrindinius interjero sprendimus – monorchrominę spalvų gamą su santūriais lakoniškais įmonės identiteto akcentais. Dalis baldų tarsi susilieja su sienomis. Daug dėmesio skirta patogiam funkciniam kabinetų išplanavimui, atsisakyta spintų ir spintelių kabinetuose, juose dominuoja tik grakštūs lengvi ergonomiški stalai su įvairesnių formų kėdžių akcentais, o recepcija tarsi monumentali skulptūra kuria patikimos ir šiuolaikiškos kompanijos įvaizdį. Daug dėmesio skirta kokybiškam apšvietimui ir garsą suderiančioms dangoms.

Labiausiai šis projektas mums išskirtinis puikiu komandiniu darbu kartu ir su grafinio dizaino kūrėjais, ir su atstovais iš užsakovo pusės. Tokiu būdu po ilgų diskusijų dėl erdvių dekoravimo, buvo prieitas sprendimas – ofisas kaip meno galerija. Su minimalistiniais įmonės branding‘o atspindžiais, istorinių reklaminių iškabų bei senų gamyklos nuotraukų įkomponavimu interjere, o su  MO Muziejumi susitarta dėl kokybiškų Mo Muziejaus kolekcijos darbų reprodukcijų eksponavimo ofiso erdvėse. Ateityje ekspozicija galės būti keičiama ar papildoma, pagal ten dirbančių žmonių poreikius.

Geriausias komplimentas baigus darbus – iš užsakovų išgirsti nuoširdų ačiū, kad rezultatas pranoko lūkesčius.

Interjerą puošia MO kolekcijos darbų reprodukcijos:

Vilmantas Marcinkevičius, Žmogus su kauke, 2001, giclée, © MO muziejus; Linas Jusionis, Apsikeitimas, 2012, giclée, © MO muziejus; Leonas Katinas, Gėlės, 1980, giclée, © MO muziejus; Leonas Katinas, Medis, 1976, giclée, © MO muziejus; Dalia Kasčiūnaitė, Benamis, 1981, giclée, © MO muziejus; Eglė Gineitytė, Gandro koja, 2013, giclée, © MO muziejus; Eglė Gineitytė, Prišalę bilietai, 2012, giclée, © MO muziejus; Eglė Gineitytė, Žmogus su vilna III, 2010, giclée, © MO muziejus; Dalia Kasčiūnaitė, iš ciklo Ženklai ant smėlio, 1992, giclée, © MO muziejus; Dalia Kasčiūnaitė Kompozicija, 2002-2003, giclée, © MO muziejus; Eglė Gineitytė, Tarp dviejų medžių, 2012, giclée, © MO muziejus.

Metai:

2021

Projekto apimtis:

Biuras, 350 kv. m.

Projekto autoriai:

Miglė Šalnaitė, Jūratė Norkutė

Fotografas:

Andrius Stepankevičius