Gyventi organiškai ir sveikai

Projektavimo pradžioje buvo pateiktą aiškią namo savininkų būsto viziją – gyvenimas yra organiškas, todėl jis neturėtų būti spraudžiamas į kvadratinių formų dėžutes, o tapti gyvu, pastatytu tik iš natūralių medžiagų – kanadietiškojo kedro medienos ir lietuviško molio.

Namo pirmo ir cokolinio reprezentaciniose zonose dominuoja neužstatytos erdvės, skirtos gausiam svečių priėmimui – pokylių salė, SPA ir virtuvė, bei „aktyvusis“ sporto salė ir vaikų žaidimų kambarys. Privačioje antro aukšto „ramybės“ zonoje sukurtos jaukios užuovėjos kasdieniam šeimos gyvenimui ir pomėgiams – miegamieji, poilsio zona-biblioteka, vonios kambariai ir vaikų miegamasis, kuris vertikaliuoju ryšiu (laipiojimo stulpu) sujungtas su pirmame aukšte esančiu vaikų žaidimų kambariu.

Aptakiose, lenktose būsto erdvėse reikėjo individualiai projektuoti visus kietuosius baldus bei durų staktas, vadovaujant vietoje pagamintus lekalus. Akcentuodama namo lenktą formą, dauguma apšvietimo buvo paslėptas lubų nišose, kurio šviesos galingumas ir sklaidos kampai paskaičiuoti kruopščiai. Taip pat nebuvo lengva rasti ir meistrų, kurie ryžtųsi gaminti visus nestandartiniės formos elementus – laiptus, palanges, kedro stalviršius ir t.t.,. Galu gale dauguma tų elementų pagamino UAB Sveiki Namai.

Metai:

2016

Projekto apimtis:

Namas, 260 kv. m.

Projekto autoriai:

Akiko Tutltys

Fotografas:

Leonas Garbačiauskas