Namas su biblioteka

Kuriant interjerą atkreiptas dėmesys į UAB Studio Lapė’s suprojektuotą namo architektūrą. Aiškių geometrinių formų dviejų aukštų namo architektūroje išsiskiria horizontalūs perdenginio ir stogo tūriai, stiklinė vitrina tarp jų, ir laikanti siena be langų namo šiaurinėje pusėje. Namo šiaurinė siena interjere yra nudažyta solidžia pilka spalva, akcentuojant tos sienos svarbą kaip namo laikančią konstrukciją.

Svetainės šviestuvai yra įleisti į lubas išlaikant švarią plokštumą, kuri už lango prasitęsia fasado pakalimu kaip vienas tūris. Svetainės baldai parinkti lengvo stiliaus ir spalvų, kad susibalansuotų su juodos sienos svoriu.

Baldų ir apdailos stilių diktavo šeimininkų meilė Menų ir amatų judėjimui (Arts & Craft movement). Virtuvės baldai su tiesaus frezavimo filinginėmis durelėmis, į kilimą panašios raštuotos plytelės tambūre, miegamojo tapetai, vonios mėlynos plytelės ir tapetai – visa tai įkvėpta to periodo stiliaus.

Namas buvo atskirtas į dvi zonas – privačią (su san. mazgais ir miegamaisiais) ir viešą (su svetaine, valgomuoju ir virtuve), o tarp jų – jungiamoji erdvė su įspūdinga sienine biblioteka per du aukštus, kedro apdailos lubomis bei „tiltu“ tarp pirties ir miegamųjų. Kedras kaip apdaila buvo parinktas dėl jo malonaus medienos kvapo bei anti-bakterinių ir prieš-grybelinių savybių. Aukšta sieninė biblioteka su knygomis ir meno kūriniais yra gerai matoma iš išorės yra šio namo pagrindinis akcentas.

Dar viena apdailos inspiracija kilo po šeimininkų kelionės į Maroką, kurį galima pastebėti pirmo aukšto svečių vonios kambaryje – tai juodos ir aukso spalvos tapetai, kabantis žibintas, bei antro aukšto pirtyje – mėlynos margos plytelės.

Metai:

2018

Projekto apimtis:

Namas, 226 kv. m.

Projekto autoriai:

Akiko Tutltys

Fotografas:

Andrius Stepankevičius