Poilsio namas miške

Pagrindinis namas buvo projektuotas pagal Etninės kultūros globos tarybos išleistą tradicinės kaimo architektūros vadovėlį. Kontrastingai nuo namo išorės, viduje yra įrengtas moderniai ir šiuolaikiški.
Namo vidaus šiuolaikinis elementas yra erdvės išplanavimas. Kitaip nuo tradicinio pastato, kuriame išnaudojamas kiekvienas kvadratinis metras, virš svetainės lubos yra atidengtos. Erdvėper du aukštus suteikia lengvumą ir šviesą svetainei. Baltos spalvos lininės užuolaidos papildomai padeda išsklaidyti dienos šviesą. Antrasolėje įrengta maža biblioteka ir meditacijos zona. Meditacijos zonoje ištiesta TATAMI – japoniška šiaudų grindų danga – kad šeimininkui malonu sėdėti ir medituoti ant grindų.
Pirmo aukšto grindų danga yra tradicinė tačiau šiek tiek neįprasta medžiaga – storos molinės plytelės, kurios gerai akumuliuoja šilumą nuo grindinio šildymo. Valgomojo baldai yra pagaminti iš daugiau nei 100 metų rastų, kurie suteikia naujai pastatytam namui autentiško seno pastato jausmą. Suteikiant erdvei įvairumą ir eklektiką, virtuvės baldai pagaminti dviejų baldų gamintojų – iš Kauno ir iš Klaipėdos. Rankų darbo kedro japoniškos stumdomos pertvaros parinktos techinei spintai san.mazge ir drabužinei po stogu.
Šalia gyvenamojo namo atstatytas senas tvartas yra naudojamas kaip svečių namai. Tvartui buvo naudoti apvalūs rąstai. Dėl nevienodo rastų skersmens, kiekvienas rąstas buvo vietoje nuobliuotas ir sudėtas kaip dėlionė. Grindų danga – molinė asla – tradicinė grindų danga, kuri sumaišyta su pigmentais ir vaškuota. Tvarto virtuvėje stovi šeiminko senelio kėdės ir stalas – apie 100 metų senumo – tarsi jie čia stovėjo visą laiką. Prie tvenkinio taip pat buvo pastatyta pirtis.

Metai:

2014

Projekto apimtis:

Atkurti seną sodybą miške

Projekto autoriai:

Akiko Tutltys

Fotografas:

Lina Fisheye