Gyvenimas užmiestyje

Aplinka, idėja:
Sodų bendrijos pakraštyje, miške, ant mažo ežero kranto esantis sklypas yra puiki vieta gyventi, grožėtis aplinka, pailsėti po darbo nuo miesto šurmulio.
Gyvenamojo namo viziją padiktavo ir nulėmė architektūrinius sprendinius esamas reljefo siluetas, pereinantis nuo ežero į mišką. Todėl namas įsilieja į šlaitą, o pagrindinis fasadas orientuotas į vaizdingą kraštovaizdį.
Planavimo pagrindas: tradicinės gyvenamojo namo architektūros planavimo principai, esami seno sodo namo pamatai, taip pat užsakovų poreikiai ir pageidavimai.
Maksimaliai siekta išsaugoti teritorijos apžvelgiamumą, erdvės pojūtį, integralumą į aplinką. Vizualiai, t.y. tvoromis, augalais ar kitais architektūriniais elementais teritorija neskaidoma. Ežeras ir reljefas iš visų pusių organiškai atriboja erdvę – kiemą. Taip sukurtas įspūdis, kad namo teritorija yra didelė, nors sklypo plotas vos 10 arų.
Architektūrinė idėja, tūriniai sprendiniai:
Architektūrinė idėja – integralumas į aplinką, pusiausvyra tarp atvirumo ir privatumo, atrandant ramybę. Gyvenamojo namo vieta turi ryšį su vietovės vaizdinga panorama. Gyvenamasis namas suprojektuotas plačiai apžvelgiantis ir  išliekantis privatus.
Vientisas tūris įsiliejantis į šlaitą, kuris terasuojamas skirtinguose lygiuose ir formuojami atskiri išėjimai į lauką – iš „pramogų„ pusrūsio į atvirą kiemą ir iš pirmo aukšto į pusiau uždarą terasą.
Namo patalpų išdėstymas gyventojams maksimaliai leidžia grožėtis aplinkos panorama.
Gyvenamojo namo funkcinis planavimas:
Gyvenamojo namo pusrūsyje įrengta pramoginė pirties ir ūkinė zonos – sauna, priepirtis, dušo patalpa, katilinė, iš kur patenkama į atvirą kiemą ir vos keli žingsniai iki ežero. Pirmasis aukštas skirtas gyvenamajai erdvei – svetainė, virtuvė, darbo kambarys, san mazgas. Antrajame aukšte įrengta miegamųjų zona – du miegamieji į svečius atvykstantiems vaikams ir tėvų miegamasis su balkonu. Pro svetainės – valgomojo langus ir miegamojo balkoną matomi gražūs aplinkos vaizdai, plati panorama.
Gyvenamojo namo apdailos medžiagiškumo sprendiniai:
Gyvenamojo namo apdailos pasirinkimą nulėmė esama miško aplinka. Pagrindinės apdailos medžiagos –fasadai apdailinami medinėmis dailylentėmis, stogas čerpių, atraminės sienutės ir cokolis – betonas, kur spalvos parinktos pagal žiemos miško bendrą koloristiką.

Metai:

2014

Projekto apimtis:

Vienbutis gyvenamasis namas, 148 kv. m.

Projekto autoriai:

Jūratė Norkutė, Dalia Jovaišienė

Fotografas:

Evaldas Jankauskas