Namas „didelėm akim”

Aplinka, idėja

Gyvenamojo namo viziją padiktavo esama  aplinka, reljefo siluetas, ežero krantas. Namas susilieja su gamta, o pagrindinis fasadas orientuotas į vaizdingą panoramą.

Planavimo pagrindas: tradicinio lietuviško gyvenamojo namo architektūros planavimo principai, užsakovų poreikiai ir pageidavimai.

Architektūrinė idėja, tūriniai sprendiniai

Gyvenamojo namo vieta turi ryšį su vietovės vaizdinga panorama. Gyvenamasis namas sklype projektuotas taip, kad vidinis kiemas yra ir privatus, ir erdvus, su atsiveriančia plačia panorama. Vientisas tūris įsilieja į šlaitą,  formuojami atskiri išėjimai iš patalpų.

Gyvenamojo namo funkcinis planavimas

Namo planinis H formos sprendimas gimė zonuojant funkcinę-planinę struktūrą. Vieno aukšto namas, su gyvenamąja erdve centre ir miegamaisiais kambariais šonuose. Nedidelis reljefo peraukštėjimas lėmė didesnį bendros erdvės aukštį, todėl ir nedidelio ploto name jaučiamas didelės erdvės pojūtis.

Gyvenamojo namo apdailos medžiagiškumo sprendiniai

Fasadai apdailinami klinkerio plytelėmis, stogas čerpų,  terasos – natūralaus akmens plokščių.  Fasado koloristika nulėmė  gamtos aplinka, todėl apdailai naudotos natūralios pastelinės spalvos.

Metai:

2019

Projekto apimtis:

Vienbutis gyvenamasis namas, 190 kv. m.

Projekto autoriai:

Jūratė Norkutė, Miglė Šalnaitė

Fotografas:

Akvilė Razauskienė