Miško namas

Aplinka, idėja

Žaliose Vilniaus prieigose, netoli Neries esantis sklypas įsigytas šeimos, kuri vertina ramybę žmogaus ir gamtos darną. Sklypas ribojasi su  tvenkiniu, aplink kurį organizuotas gyvenamųjų namų kvartalas. Kvartalas suprojektuotas 35-80 arų sklypais, todėl kaimynai yra nutolę vieni nuo kitų ir esama aplinka sukuria laisvės pojūtį.

Gyvenamojo namo viziją padiktavo esama miško aplinka, reljefo siluetas, ežero krantas. Namas susilieja su mišku, o pagrindinis fasadas orientuotas į vaizdingą panoramą.

Planavimo pagrindas: tradicinės medinės lietuviškos gyvenamojo namo architektūros planavimo principai, užsakovų poreikiai ir pageidavimai.

Architektūrinė idėja, tūriniai sprendiniai

Natūralus namas – įsiliejantis į aplinką – mažas aukštingumas, tai nulėmė pagrindinį namo tūrį.  Banguojanti stogo ir terasos linija atkartoja reljefo ir ežero vingius. Fasadų vertikalios maumedžio dailylentės iliuzija į medžius miške, o gontų intarpai tarsi pušų kamienų faktūra.

Taip pat – daug natūralios šviesos namo viduje, namas yra miške, todėl šviesą reikėjo „pagauti“ aukštais langais, stoglangiais.

Tūris vientisas su minimaliais skaidymais fasaduose, sukuriant jaukias erdves su terasomis poilsiui, kraštovaizdžio apžvelgimui. Didelės terasos su pastogėmis ir dideli langai iš pagrindinių gyvenamųjų patalpų  suniveliuoja ribą tarp namo vidaus ir išorės, taip namų erdvės susilieja su gamta.

Gyvenamojo namo funkcinis planavimas

Namo planinė struktūrą H formos gimė zonuojant funkcinę-planinę struktūrą – darbas namuose atskirtas nuo poilsio zonos, kurią apjungia gyvenamoji erdvė. Šeimininkai praktikuoja meditaciją ir feng shui filosofiją. Pagal feng shui filosofiją šios srities specialistai nustatė, kad sklypo šiaurės rytų pusė yra palanki meditacijai, todėl namo šiaurės rytinėje dalyje suprojektuotas meditacijos kambarys ir miegamojo zona.

Gyvenamojo namo apdailos medžiagiškumo sprendiniai

Gyvenamojo namo apdailos pasirinkimą nulėmė esama miško aplinka. Pagrindinės apdailos ir laikančiųjų konstrukcijų medžiagos – medis. Fasadai apdailinami medinėmis dailylentėmis, stogas skardinis, cokolis – betonas, terasos – medinės.  Fasado koloristika nulėmė natūrali miško aplinka, todėl apdailai naudotos natūralios pastelinės spalvos.

Metai:

2018

Projekto apimtis:

Vienbutis gyvenamasis namas, 232 kv. m.

Projekto autoriai:

Akiko Tutlys, Jūratė Norkutė

Fotografas:

Andrius Stepankevičius